האגודה הישראלית לסחלבים הוקמה 1998 ע"י קבוצת מגדלים חובבים אשר שמה לה למטרה להרחיב את הידע בגידול וטיפוח סחלבים הן לחברי האגודה והן לציבור הכללי. חברי האגודה מקימים מספר מפגשים בשנה בהם מועברות הרצאות בנושאי גידול ומוצגים סחלבים של המגדלים השונים. מפגשים אלה הם כר נרחב להחלפת ידע וניסיון בין המשתתפים וכולל החלפות ומכירת סחלבים להעשרת האוספים של החברים. בנוסף לכך מתקיימות מדי פעם תערוכות סחלבים טיולים להכרת סחלבים וימי מפגש מיוחדים לצורך מכירה וקנית סחלבים.

 

בסוף שנת 2014 הונפק בול משותף למדינות ישראל ואקוודור, הנושא בבול הוא פרחי הסחלב האופיונים לשתי המדינות. 
ישראל, בהתיעצות עם יו"ר האגודה דובי, בחרה בדבורנית גדולה - Ophrys fuciflora (סמל האגודה) ו ואקוודור בסחלב הקוף (Dracula simia). 
לפרחי הסחלבים הללו דמיון לבעל חיים ומכאן גם שמם.

למידע נוסף על הבול בקישורים הבאים: הרקע להפקת הבול, בול, מעטפת היום הראשון

 

על האתר


אתר זה נבנה כבית לכל חובבי הסחלבים בישראל ולחברי האגודה. באתר זה תמצאו ידע רב לטיפוח תחביב גידול סחלבים כמו גם פורומים לנושאים שונים וקישור לדף הפיסבוק של האגודה. המקורות לחומרים באתר מגוונים וכוללים תקצרי הרצאות שהועברו לחברי האגודה בשנים האחרונות על ידי חברי האגודה ומומחים בתחום, חומרים שלוקטו באינטרנט, ומתוך ירחונים הקשורים לעניין, ואף חומרים שכתבתי ותרגמתי. התמונות באתר רובם ככולם הם פרי גאוותם של חברי האגודה שגידלו טיפחו הפריחו ואף צילמו את יצירות הטבע המופלאות הללו (ברצוני לבקש סליחה מחברים שתמונותיהם לא הוכנסו לאתר מפאת איכות הצילום אבל אין ספק שאיכות הגידול שלהם נפלאה). אין ספק שבמלאכת העשייה נעשו טעיות פה ושם ואשמח לקבל הערות לתיקון כמו כן מי שבידו או יש לו אפשרות לכתוב חומרים נוספים להעשרת התכנים באתר, יבורך.

 

זכויות יוצרים


התכנים באתר אשר לוקטו מהאינטרנט הוכנסו ללא שינוי כדי לשמור על זכיות היוצרים במידה ומישהו מרגיש נפגע אבקשו ליצור קשר בכדי שנוכל לתקן את הנדרש. ככלל כל החומרים באתר מוגנים בזכיות יוצרים ואי לעשות בהם שימוש מסחרי, או לעשות בהם שינוי ללא הסכמה.

מי אנחנו